SYDV Başvurusu


Başvurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Bu başvuru sonucu vakfımızca değerlendirilecek, gerektiğinde ev ziyareti yapılacaktır.
Engelli aylığı ve Engelli yakını aylığıiçin ilk defa başvuran vatandaşlarımız hastaneye sevk için vakfımıza müracaatları gerekmektedir.


Sorgu İzni ve Başvuru Onayı

Sorgu İzninin Tam Metni için tıklayınız...

T.C. Kimlik No:
Adı:
Soyadı:
Baba Adı:
Anne Adı
Doğum Yeri:
Doğum Tarihi:
Telefon:
Adres:
Mahalle:
Yardım Talebi Türü: Yardıma haksahibi kişinin genel sağlık sigortası 6c/1 (yeşilkart) olmalı.Hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelir net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidi.Engelli heyet rapor oranı en az %40 olmalı, ilk defa müracaat edenler sevk için vakfa geleceklerdir.
Engelliye Ait Rapor Tarihi: Sayısı:


Bu yardım resmi nikahlı eşin vefatı halinde kadınlara verilebilmektedir. Hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelir net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir. hanede ki hiç kimsenin SGK (eski ssk,bağkur, emekli sandığı) kaydı olmaması
Resmi Nikahlı Eşin Vefat Tarihi:


18 yaş ve üzeri olmalı, emekli maaşı alanlar, çalışanlar ve yaşlılık yada engelli maaşı alanlar herhangi bir sağlık güvencesi olanlar başvurmasına gerek yoktur.

Muhtaç durumda olan ve 60.c1 (eski adıyla yeşil kartlılar) ve 60.c3 (2022 sayılı yasa kapsamında olanlar) maddesi kapsamındaki genel sağlık sigortalıların ödedikleri katılım paylarını kapsar. SGKdan maaş alanlar, Bağkurlular, SSKlılar, Aktif çalışanlar, İsteğe bağlı ya da özel sigortalılar, Emekliler ve SGKdan ne şekilde olursa olsun maaş alanlar KESİNLİKLE buna başvuramaz

Asker olan kişinin evli ise eşi değil ise anne yada babası SGK (eski ssk,bağkur, emekli sandığı) kaydı olmaması. Bekar olanların anne hayatta ise hak sahibi annedir.

Hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelir net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir.

Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ) kapsamında; 1. 2022 sayılı Kanun kapsamından 18 yaşından küçük engelli çocuğu için aylık alan bir hak sahibi varsa, ÖYAÇ kapsamında sadece 2022 sayılı Kanun kapsamından 18 yaşından küçük engelli çocuğu için yardım alamaz. 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklardan yararlanmayan hanedeki diğer çocuklar (öksüz veya yetim olanlar) için ÖYAÇ programına başvuru yapılabilmektedir.

ŞARTLI SAĞLIK 0-5 yaş arası çocuklar için yapılan yardımdır. Hanede ki hiç kimsenin SGK (eski ssk,bağkur, emekli sandığı) kaydı olmaması, Hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelir net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir. ŞARTLI EĞİTİM Hanede ilkokul, ortaokul ve lise düzeyin eğitim alan öğrencilerin olması, örgün eğitimde olmaları, hanede ki hiç kimsenin SGK (eski ssk,bağkur, emekli sandığı) kaydı olmaması gerekmektedir.

1) T.C. vatandaşı olması 2) Kişi başı gelirin asgari ücretin aylık net tutarının 2/3ünün altında olması 3) Tüberküloz hastası ise Verem Savaş Dispanserince programlanan tedavilerini düzenli olarak yerine getirmesi, takip ve kontrollere düzenli devam etmesi, ilaçlarını hekimce belirlenen periyotlarda kullanması. 4) SSPE hastası ise Sağlık Kurulu Raporunun olması gerekir.

Yardıma haksahibi kişinin genel sağlık sigortası 60 c/1 (yeşilkart) olmalı.Hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelir net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidi.Haksahibi 65 yaşını doldurmuş olmalı

Talep Detayı:
Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu Resmi Yüklenemedi   Kodu Değiştir

 

Duyurular


Seyhan SYDV Başvuru işlemleri internet üzerinden alınmaya başlamıştır.Başvuru Sayıları

Yeni Başvuru: 10698
İşlem Aşamasında: 6901
Mütevelli Heyetinde: 3182
Tamamlanmış: 166091

Ziyaretçi Sayacı

Aktif: 134

Bugün: 1.870

Toplam: 5.500.015

Ip Adresiniz: 54.226.253.34